Scanvet Arthroflex dla psa Suplement diety 500ml

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1510
  • Producent: ScanVet
  • Kod producenta: 5391525732916
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 187,00 zł

Rozmiar: 500 ml

Preparat leczniczy wspomagający układ kostny zwierząt mięsożernych.

Skład: Siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, M.S.M., harpagophytum procumbens, mangan, witamina C

Zastosowanie
ArthroFlex stosuje się w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju chrząstki stawowej. Jego podawanie zaleca się szczególnie w przypadku niechęci do ruchu spowodowanej zaburzeniami funkcjonowania stawów. Może być także stosowany wspomagająco w innych uszkodzeniach stawów lub zaburzeniach rozwojowych chrząstki stawowej.

Bogaty skład
ArthroFlex to specjalistyczny preparat normalizujący metabolizm chrząstki stawowej i poprawiający funkcjonowanie stawów. Chondroityna oraz glukozamina są podstawowymi składnikami substancji międzykomórkowej tkanki chrzęstnej. Uczestniczą w regeneracji chrząstki, zapobiegają mikrouszkodzeniom stawów powstającym podczas intensywnego ruchu. Witamina C i mangan są niezbędne w syntezie kolagenu, który jest składnikiem substancji międzykomórkowej. MSM jest źródłem łatwo przyswajalnej siarki niezbędnej w syntezie glikozaminoglikanów.
5ml preparatu zawiera: Siarczan glukozaminy (600mg), Siarczan chondroityny (240mg), M.S.M. (250mg), Harpagophytum procumbens (0,5ml), Mangan (2,5mg), Witamina C (50mg).

Działanie
-Normalizuje metabolizm chrząstki stawowej,
-Regeneruje chrząstkę stawową,
-Zapobiega mikrouszkodzeniom stawów,
-Zapobiega występowanie stanów zapalnych,
-Wspomaga syntezę kolagenu,
-Działa przeciwzapalnie,
-Ogranicza bolesność stawów,
-Ogranicza obrzęk stawów,
-Zapewnia prawidłowy rozwój chrząstki stawowej,
-Wspomaga leczenie uszkodzeń i zwyrodnień stawów.

Uwaga!
Kuracja odżywką Arthroflex powinna trwać ok. 6 tygodni. U większości pacjentów korzystne zmiany pojawiają się po 3 - 4 tygodniach, ale u niektórych potrzeba na to 5 - 6 tygodni, poprawa zwykle następuje szybciej u zwierząt młodszych. Po 6 tygodniach stosowania ARTHROFLEX dawki preparatu można zmniejszyć do wartości podtrzymujących.

Dawkowanie
Podawać doustnie. Zwierzęta młode: profilaktycznie - 2,5ml/dzień przez 3 miesiące; wspomagająco w uszkodzeniach stawów - 5-ml/dzień przez 2-4 tygodnie lub do ustąpienia objawów. Zwierzęta dorosłe o masie ciała do 40kg: wspomagająco w uszkodzeniach stawów - 5-10ml/dzień przez 14-28 dni lub do ustąpienia objawów, następnie dawkę można zmniejszyć do 2,5ml/dzień. (1 naciśnięcie pompki dozownika = 2,5ml)