Elanco AdTab dla Psa o wadze 11-22kg Tabletka na pchły i kleszcze 1szt.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 13216
  • Producent: Elanco
  • Kod producenta: 5420036974598
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 40,90 zł

Typ: tabletka
Okres działania: 30 dni

Smaczna i wygodna do podania tabletka, która chroni psa przed pchłami i kleszczami przez cały miesiąc.

Skład (na tabletkę): Lotilaner 450mg

Tabletki AdTab - bezpiecznie, bez kleszczy i pcheł
Elanco AdTab to smaczna tabletka do rozgryzania i żucia dla psów o smaku mięsa, która szybko zwalcza kleszcze i pchły. Jest bezpieczna, skuteczna i zaczyna działać już po dwóch godzinach. Działanie AdTab utrzymuje się przez cały miesiąc. Lek jest odpowiedni dla wszystkich psów w wieku od 8 tygodni i o masie ciała od 1,3 kg. Gama produktów AdTab obejmuje tabletki o mocy dostosowanej do masy ciała psa.

Sposób działania
Lotilaner, aktywny składnik AdTab, zapewnia ochronę przeciw pchłom i kleszczom na okres do 30 dni. Substancja działa na receptory nerwowe kleszczy i pcheł, dzięki czemu zabija je w krótkim czasie po ukąszeniu i kontakcie ze składnikiem aktywnym. Produkt zapewnia niemal natychmiastową* ochronę przeciw pchłom i kleszczom - maksymalne stężenie substancji czynnej we krwi zostaje osiągnięte już po 2 godzinach od podania.
* działania ochronne w przypadku pcheł rozpoczyna się po 4 godzinach, w przypadku kleszczy po 48 godzinach. (pchły żerujące przed podaniem preparatu zabijane są w ciągu 6 godzin, kleszcze w ciągu 8 godzin)

Wskazania
Leczenie inwazji pcheł i kleszczy u psów. Ten produkt leczniczy weterynaryjny wykazuje natychmiastowe i trwające 1 miesiąc działanie bójcze wobec pcheł (Ctenocephalides felis i C. canis) oraz kleszczy (Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus, I. hexagonus i Dermacentor reticulatus). Pchły i kleszcze muszą znajdować się na zwierzęciu i rozpocząć odżywianie w celu kontaktu z substancją czynną.

Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadkach nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.

Sposób podania
Krok 1: Dobierz produkt AdTab do masy ciała psa
Krok 2: Wyjmij tabletkę z opakowania
Krok 3: Umieść tabletkę w karmie lub podaj na dłoni
Krok 4: Podawaj tabletkę podczas lub po karmieniu
Krok 5: Stosuj co miesiąc

Wybierając właściwą moc leku dla psa, należy kierować się poniższymi wytycznymi:
Psy o masie ciała od 1,3 kg do 2,5 kg: tabletka AbTab 56 mg lotilaneru
Psy o masie ciała powyżej 2,5 kg do 5,5 kg: tabletka AbTab 112 mg lotilaneru
Psy o masie ciała powyżej 5,5 kg do 11 kg: tabletka AbTab 225 mg lotilaneru
Psy o masie ciała powyżej 11 kg do 22 kg: tabletka AbTab 450 mg lotilaneru
Psy o masie ciała powyżej 22 kg do 45 kg: tabletka AbTab 900 mg lotilaneru
Aby osiągnąć zalecaną dawkę 20–43 mg/kg u psów o masie ciała powyżej 45 kg, należy podać odpowiednią kombinację tabletek o dostępnej mocy.

Ostrzeżenia
Pasożyty muszą rozpocząć odżywianie na żywicielu, by wejść w kontakt z lotilanerem, dlatego nie można całkowicie wykluczyć ryzyka wystąpienia chorób przenoszonych przez te pasożyty. Należy wziąć pod uwagę możliwość, że inne zwierzęta żyjące w tym samym gospodarstwie domowym mogą być źródłem ponownej inwazji pcheł i w razie potrzeby należy je leczyć odpowiednim produktem. Wszystkie stadia rozwojowe pcheł mogą bytować w posłaniu oraz w miejscach regularnego odpoczynku psa tj. dywany i obicia mebli. W przypadku masowej inwazji pcheł oraz na początku procesu zwalczania, w tych obszarach powinny być zastosowane odpowiednie produkty przeznaczone do użycia w środowisku i następnie obszary te powinny być regularnie odkurzane.

>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

>>W przypadku zakupu produktu na fakturę Vat, zgodnie z przepisami odnośnie obrotu produktami leczniczymi, na fakturze Vat będzie widniała informacja "Produkt OTC nieprzeznaczony do dalszej odsprzedaży".