Bayer Foresto dla Psa i Kota poniżej 8kg Obroża na kleszcze długość 38cm

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 4381
  • Producent: Bayer
  • Dostępność: Brak Brak
  • szt.
  • 73,00 zł
  • Niedostępny

Typ: obroża
Długość: 38 cm
Producent: Bayer
Okres działania: do 8 m-cy
Przeciwwskazania: nie stosować u kociąt poniżej 10 tygodnia, nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia

Bayer Foresto zabija kleszcze i pchły, oraz działa odstraszająco na kleszcze (zapobiega żerowaniu) u psów i kotów. Eliminuje również wszy i wszoły u psów.

Obroża o długości 38cm zawiera: substancje czynne: imidaklopryd w dawce 1,25g, flumetryna w dawce 0,56g; substancje pomocnicze: tytanu dwutlenek, żelaza tlenek czarny

Właściwości
Podczas noszenia obroży przez zwierzę uwalniają się one w sposób ciągły i rozprzestrzeniają w jego sierści, działając na pchły i kleszcze w sposób kontaktowy. Wchłanianie obydwu składników przez skórę psów i kotów jest znikome i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zwierząt.

Długość okresu działania obroży to okres do 8 miesięcy. Produkt jest wodoodporny i bezzapachowy.

Wskazania
Zwalczanie i zapobieganie inwazji kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus, Ixodes ricinus. Dermacentor reticulatus, jak też pcheł Ctenocephalides felis atakujących psy. Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija roztocza).

Przeciwwskazania
Nie stosować u kociąt poniżej 10 tygodnia życia ani u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.

Sposób stosowania
W przypadku kleszczy u zwierzęcia przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków (w ciągu 48 godzin). Zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu przed założeniem obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży. Najlepiej zakładać obroże przed początkiem sezonu występowania pcheł i kleszczy.

Ostrzeżenia
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Podczas zakładania obroży unikać zbyt długiego kontaktu z preparatem. Po założeniu umyć dokładnie ręce. Osoby, u których wystąpiło uczulenie na składniki preparatu powinny unikać bezpośredniego z nim kontaktu. Małe dzieci i niemowlęta nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z psami noszącymi obrożę.

Dla psów i kotów o wadze poniżej 8kg. Wyłącznie dla zwierząt.

Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)